Úžasné ubytování na Sardinii, které vás finančně nezruinuje

Lucie,

 

Fascinující italský ostrov Sardinie vám učaruje plážemi jako v Karibiku, drsnými horami, divokou přírodou i bohatým podmořským životem.

Tyrkysové moře omývající pláže s jemným bílým pískem, středozemní klima s kvetoucími keříky, starověké památky i jedinečná kuchyně a sardinské víno. K prozkoumávání je zde toho tolik, že se vám bude jistě hodit útulný hotel s bazénem, kde si budete moci pořádně odpočinout!

A kde se ubytovat?

 

Mercury Boutique Hotel, Sant´Antioco

Křišťálově čisté moře, jemný sluncem vyhřátý písek, ranní úlovky přivážející malé rybářské loďky do nedalekého přístavu. To je Cala Sapone, malá pláž na ostrůvku Sant´ Antioco u jihozápadního pobřeží Sardinie. Díky bohatému podmořskému životu zde panují ideální podmínky pro potápění.

Janus, Castelsardo

Také byste si dali chutnou snídani s výhledem na moře a pohádkové městečko Castelsardo? Můžete zde navštívit ruiny středověké pevnosti, odkud je úžasný výhled prý až na Korsiku či katedrálu San Antonio Abate s barevnou aragonskou zvonicí.

Domus De Janas Sul Mare, Bari Sardo

Doslova jednu minutu od jedné z nejkrásnějších pláží Sardinie můžete bydlet v aparthotelu Domus De Janas Sul Mare. V této autentické části Sardinie najdete dlouhé písečné pláže obklopené zelenými lesíky a obzor lemujícími horami.

Raffael, Putzu Idu

Milujete surfování nebo si chcete vyzkoušet třeba kitesurfing? Pak se vydejte do Putzu Idu, které je obklopeno divokou přírodou a chráněnou mořskou oblastí. Čtyřhvězdičkový hotel Raffael, který najdete uprostřed krásné zahrady, nabízí mnoho sportovních aktivit (lekce surfování, potápění, cyklistiku, rybaření…).

Hotel El Faro, Porto Conte

Alghero, to je „Malá Barcelona” Sardinie. Katalánský vliv je zde znát nejen v podobě historického opevnění a památek, ale také tím, že druhým oficiálním jazykem je zde katalánština. Jednu středověkou věž najdete hned vedle hotelu El Faro, 15 km od Alghera.