7 unikátních luxusních hotelů v Dubaji

Redakce,

Dubaj nabízí okázalost, luxus a unikátní zážitky – to samé lze očekávat i od zdejších hotelů. Čím jsou zajímavé se dočtete v článku.

Češi, kteří hledají úlevu od zimních plískanic, dnes často míří do Dubaje. A kdo by jim to mohl mít za zlé? Díky příjemným zimním teplotám, nádherným plážím a nekonečným možnostem nakupování Dubaj určitě patří mezi dokonalá místa pro únik z chladu a temnoty.

Toto město předchází pověst vrcholného luxusu a nabízí i širokou škálu fascinujících turistických atrakcí. Dubaj je ztělesněním ohromující architektury a luxusu. Není proto překvapením, že i zdejší hotely jsou podobně impozantní. V následujících odstavcích najdete podrobné informace o 7 skutečně unikátních hotelích, které se řadí k těm nejluxusnějším v Dubaji.


Výprava do ztraceného království

★★★★★ Atlantis the Palm

Budova luxusního hotelu Atlatnis The Palm a ostrov se zábavním parkem v Dubaji

Některé dubajské hotely jsou opravdu nadpozemské. Kdybychom měli zvolit ten nejúchvatnější, těžko můžeme pominout hotel Atlantis the Palm. Tento hotel inspirovaný Atlantidou, který byl vybudován na umělém ostrově a otevřen v roce 2008, sám o sobě představuje zajímavou turistickou destinaci.

Ukázat ceny

Podmořské apartmá v luxusním hotelu Atlatnis The Palm v Dubaji

Ve skutečnosti není Atlantis the Palm jen hotel, ale spíše obrovský zábavní komplex s hotelem uprostřed. Se všemi službami a zábavou, které se zde nabízejí, můžete úplně klidně strávit celou svou dovolenou v Dubaji, aniž byste z komplexu vystrčili nos. Pyšní se působivým vodním parkem a obrovským akváriem, ve kterém můžete plavat s delfíny, potápět se a věnovat se spoustě dalších aktivit. Kdo hledá zcela unikátní zážitek, může se ubytovat v jednom z hotelových apartmá pod vodní hladinou.


Lyžování na poušti

Výhled a budova luxusního hoteluKempinski Mall of Emirates v Dubaji

Na první pohled se hotel Kempinski, přiléhající k obchodnímu centru Mall of the Emirates, příliš neliší od stovek dalších luxusních hotelů v tomto obrovském městě. Až do chvíle, než se podíváte z okna pokoje. Proč? Abychom vám trochu napověděli, obchodní centrum Mall of the Emirates se proslavilo výstavbou krytého lyžařského resortu Ski Dubai.

Ukázat ceny

Pokoj s výhledem na sjezdovku z luxusního hotelu Kempinski Mall of Emirates v Dubaji

V areálu Ski Dubai se nachází krytá 85metrová hora s pěti svahy, včetně 400 metrů dlouhé sjezdovky. V lyžařském resortu se trvale udržuje teplota pod bodem mrazu. Přes den je vždy 1 °C pod nulou, což je ideální teplota pro všechny typy lyžování. Správně, uhodli jste! Když si v hotelu Kempinski zarezervujete jeden z pokojů typu lyžařská chata, můžete každé ráno rozjímat nad svahy areálu Ski Dubai.


Nejvyšší hotel světa

★★★★★ JW Marriott Marquis

Skyline panorama s budovovou hotelu JW Marriott Marquis v Dubaji

Co by byla Dubaj bez třpytivých mrakodrapů? Díky budovám, jako je Burdž Chalífa, nejvyšší budova na světě, se někdy zdá, jako by město dosahovalo téměř až ke hvězdám. Impozantní panoráma města samo napovídá, že Dubaj se honosí také nejvyšším hotelem na světě.

Ukázat ceny

Pokoj s výhledem z nejvyššího hotelu světa JW Marriott Marquis v Dubaji

Hotel JW Marriott Marquis tvoří dva ikonické 77patrové mrakodrapy vysoké 355 metrů. Tento gigantický hotel má 1 608 pokojů a díky své dobré dostupnosti z letiště (20 minut) je oblíbený také u obchodních cestujích. Na panoráma města se můžete ráno podívat z postele, odpoledne z venkovního bazénu a večer při večeři v jedné ze 14 restaurací či z baru.


Palác módního magnáta

★★★★★ Palazzo Versace

Budova hotelu zrcadlící se na mořské hladině - Palazzo Versace v Dubaji

Když už si chcete užívat luxusu, proč se neubytovat v italském paláci? Italský módní dům Versace vstoupil do světa hotelnictví a výsledky jsou bez nadsázky oslnivé. Pokud máte slabost pro honosný, absolutně přehnaný luxus, pak vás hotel Palazzo Versace nezklame. Řetězec Palazzo Versace má zatím dva hotely. Ten druhý se nachází v australském Gold Coast.

Ukázat ceny

Luxusem oplývající pokoj v hotelu Palazzo Versace v Dubaji

I ten nejmenší detail v dubajském hotelu Palazzo Versace byl navržen tak, aby vyzařoval eleganci a vysoký standard značky Versace. A protože duch Dubaje spočívá v luxusu a módních značkách, je Dubaj ideálním místem i pro Palazzo Versace.


Hledáte luxus se 7 hvězdičkami?

★★★★★ Burdž Al Arab

Ikonická plachetnice - budova hotelu Burdž Al Arab v Dubaji

Burdž Al Arab je pravděpodobně nejznámější hotel v Dubaji. Typická silueta ve tvaru plachetnice z něj učinila jeden ze zdejších nejfotografovanějších objektů. Ale čím je Burdž Al Arab kromě svého tvaru tak zvláštní? Protože jsme v Dubaji, už asi tušíte: ryzím nefalšovaným luxusem. Hotel se nachází na uměle vybudovaném ostrově, proto si hosté mohou vybrat, zda se sem dopraví rolls-roycem, lodí nebo helikoptérou.

Ukázat ceny

Luxusní apartmá v rudém v hotelu Burdž Al Arab v Dubaji

Často se říká, že je to jediný 7hvězdičkový hotel na světě, určený jen pro ty největší boháče. Ve skutečnosti je Burdž Al Arab (pouze) špičkový 5hvězdičkový hotel (podle oficiálního hodnocení). Drahý? Ano, ale ne nesmírně drahý.


Oáza v poušti

★★★★★ Al Maha

Jedinečný hotel uprostřed pouště Al Maha kousek od Dubaje

Mezi všemi těmi dokonalými plážemi a lesklými mrakodrapy kolem snadno zapomenete, že Dubaj se ve skutečnosti nachází uprostřed rozpálené pouště. Můžete se vydat na nezapomenutelný výlet do reality, opustit ruch velkoměsta a strávit pár nocí pod zářivými hvězdami, kde vás budou obklopovat jen písečné duny, výhledy a zvuky pouště.

Ukázat ceny

Výhled z pokoje na duny a velbloudy z hotelu Al Maha kousek od Dubaje

Komplex Al Maha se nachází v Dubajské pouštní přírodní rezervaci, asi 50 minut jízdy autem z centra Dubaje. Pokud jde o okolní krajinu, jen těžko najdete klidnější místo. A luxusní pokoje a apartmány na vás nepochybně udělají dojem. Překrásné okolí a služby se ale odrážejí v cenách tohoto komplexu, které spolehlivě odradí každého, kdo si libuje ve výhodných nabídkách. Naštěstí pro ně si lze písečné duny a hvězdnou oblohu vychutnat i jinde.


Nejvyšší budova světa

★★★★★ Armani Hotel

Panorama Dubaje s nejvyšší budovou světa Burdž Chalífa s hotelem Armani v Dubaji

Již jsme zmínili, že v Dubaji stojí nejvyšší budova světa, Burdž Chalífa. Tento úchvatný mrakodrap se vypíná nad dubajským centrem do úctyhodné výšky 828 metrů – určitě nic pro ty, kdo mají strach z výšek. A jak se dá očekávat, nalezneme zde i hotel. Armani Hotel je druhým hotelem, který v blyštivé Dubaji pozvedá prapor italské módy.

Ukázat ceny

Designová koupelna v hotelu Armani v Dubaji

Jde o skutečně mimořádné dílo návrháře Giorgia Armaniho – elegantní a stylový hotel, z něhož vyzařuje nefalšovaná italská pohostinnost. Hotelové pokoje zabírají několik pater. To nejvyšší nese číslo 39 a najdeme zde exkluzivní apartmán Armani Dubai. Skýtá 390 čtverečních metrů neokázalého, leč nesporného luxusu, který kompletně osobně navrhl Giorgio Armani.


Nezdají se vám dostatečně luxusní? Nebo byste raději dali přednost levnější alternativě? Podívejte se na trivago.cz a najděte si ten ideální hotel.