10 soukromých ostrovních resortů: utečte zimnímu splínu

Redakce,

Nedostatek slunečního svitu a mrazivé počasí zahalující krajinu do bílého hávu v nás vyvolává pocit, že zima snad nikdy neskončí. Pro rozptýlení vám přinášíme 10 nejlepších soukromých ostrovních resortů, v nichž se vám nálada zlepší už jen při pohledu na tyrkysové moře a sluncem vyhřáté pláže.

Tyto resorty se mohou pochlubit nejen soukromím, ale také překrásnými písčitými plážemi, panenskou přírodou či dopravou motorovým člunem přímo z letiště. Zažijte svůj sen o soukromém ostrově v jednom z exkluzivních hotelů na Filipínách, v Mosambiku či na Fidži.


5hvězdičkový resort mezi kokosovníky

The Naka Island Resort | Phuket, Thajsko

Výhled na moře ze soukrom vily v hotelu The Naka Island, A Luxury Collection Resort & Spa, Phuket, Thajsko

Pětihvězdičkový Naka Island Resort & Spa leží na pobřeží ostrova Naka Yai a nabízí ubytování v 67 luxusních soukromých vilách o rozloze 350 až 1 600 m2. Tento tropický ráj uprostřed aleje kokosovníků leží pouhých 25 minut od mezinárodního letiště v Phuketu. Hotel nabízí svým hostům dopravu zdarma, a to motorovým člunem, dále také denní aktivity jako ranní jóga, thajský box a dokonce zmrzlinu z lokálních produktů (mangovou, banánovou či třeba kokosovou).

Ukázat ceny

Večře pžři západu slunce v soukromém ostrovním resortu The Naka Island, A Luxury Collection Resort & Spa, Phuket, Thajsko

Dvě restaurace i bar se nachází samozřejmě na pláži s výhledem na zátoku Phang Nga a dramaticky vyhlížející vápencové útesy. Restaurace “My Grill”, umístěná mezi svíčkami osvětlenými bazény, nabízí mořské plody i steaky na thajský způsob.


Ráj pro potápěče

Restaurace Lighthouse v soukromém ostrovním resortu Baros na Maledivách

Baros vám nabízí typický maledivský zážitek. Vybrat si můžete z 45 plážových vil a 30 vil stojících na chůdách těsně nad hladinou Indického oceánu. V každé vile na vás čeká soukromá plošina pro opalování, jídelní stůl pro dva, kávovar, bar vybavený dle vašich požadavků a některé vily mají i soukromý bazén.

Ukázat ceny

Terasa vily v noci při západu slunce v soukromém ostrovním resortu Baros na Maledivách

Marine Center nabízí první EcoDive centrum na Maledivách, kde se můžete naučit potápět v souladu s životním prostředím. V okolí hotelu najdete podmořský útes a 30 světových potápěčských míst dostupných člunem. Můžete se také vydat na exkurzi po místních ostrůvcích, ať už luxusní motorovou jachtou nebo tradiční ručně vyráběnou maledivskou plachetnicí “dhoni”.

Unikátní kulinářský zážitek je v Baros zaručen. V charakteristické restauraci Lighthouse nad hladinou moře můžete pozorovat okolní mořský svět a vychutnat si gurmánské menu a someliérem vybraná vína.


Ostrovní resort pouze pro dospělé

Pohled na ostrov se soukromým resortem Royal Davui Island Resort na Fidži

Royal Davui je exkluzivní ostrovní resort pouze pro dospělé v laguně Beqa na Fidži. K dispozici je 16 vil, tedy jen vy a pár dalších hostů, což zaručuje vysoké soukromí. Navíc, máte-li peněz nazbyt, můžete si pronajmout celý ostrov například pro svatbu či oslavu a prožít tak svůj ostrovní sen.

Ukázat ceny

Každá z luxusních vil (fidžijsky “vale”) je stylově vybavena a přitom si zachovává tradiční fidžijské prvky jako došková střecha a dřevěná konstrukce. K dispozici vám bude soukromý vyhřívaný bazének, místo pro opalování, vana – jacuzzi a soukromý bar.

Ložnice s postelí s výhledem na moře v soukromém ostrovním resortu Royal Davui Island Resort na Fidži

Přijměte pozvání a žijte pár dní v ráji, ať už to pro vás znamená šampaňské k snídani na malém písečném ostrůvku, spa ošetření Pure Fiji, nebo potápění. Jídlo si můžete vychutnat pod větvemi stromů v Banyan restauraci či v jednom z mnoha soukromých altánků ukrytých po ostrově.


Obdivujte podmořský život

Azura Quilalea Island | Mosambik

Terasa se soukromým bazénem v soukromém ostrovním resortu Azura Quilalea Island, Mosambik

Na soukromém, zcela neobydleném ostrově u pobřeží Mosambiku, najdete luxusní resort Azura zařízený v trosečnickém stylu à la “Robinson Crusoe” se špetkou africké elegance. Tento svatostánek obklopený soustrovím Quirimbas vítá velkou škálu podmořského života – dle ročního období se zde můžeme setkat s velrybami, hnízdícími želvami či skupinkami dovádějících delfínů.

Ukázat ceny

Romantická večeře při svíčkách na pláží v soukromém ostrovním resortu Azura Quilalea Island, Mosambik

Vily jsou zařízeny dřevem, bavlnou a dalšími přírodními materiály jako lana, ratan či oblázky a splývají tak s okolím. Kromě mnoha lokací ideálních pro romatickou večeři (od pikniku na pláži po večeři pod hvězdami) vyzkoušejte jízdu na kajaku mezi mangrovy či na tradičních mosambických plachetnicích dhou.


Panenská příroda a meditace

Pohled shora na ostrovy spojené lávkou v soukromém ostrovním resortu Song Saa Private Island, Kambodža

První kambodžský all-inclusive soukromý ostrovní resort se nachází na 2 nedotčených ostrovech známých jako Song Saa (“miláčci”) propojených dřevěnou lávkou. Toto svůdné a luxusní útočiště zahrnuje velký bazén “infinity pool”, spa a wellness centrum, 2 restaurace, bary a 24 vilek.

Ukázat ceny

Všechny soukromé vily mají bazén, extra velkou manželskou postel, obrovskou vanu a venkovní sprchu a samozřejmě úchvatný výhled na moře a ostrov. Použity byly recyklované a lokální materiály, na výrobu nábytku bylo použito naplavené dřevo.

Výhled z ložnice s postelí s nebesy v soukromém ostrovním resortu Song Saa Private Island, Kambodža

Pokud se nabažíte klidu v pohodlé vile, vyzkoušejte ranní jógu, prozkoumejte okolí během ostrovní safari a mysl zklidněte při odpolední meditaci.

Co chceme zmínit je odhodlání resortu chránit přírodu – Song Saa Foundation je program, díky němuž zde byla vybudována například mořská rezervace. Můžete zde tak pozorovat mořské želvy, tropické ryby i mořské koníky v přirozeném prostředí.


Soukromá pláž pro každého hosta

Lizard Island Resort | Queensland, Austrálie

Bazén s lehátky v soukromém ostrovním resortu Lizard Island Resort, Queensland, Austrálie

Národní park Lizard Island, který je součástí Velkého bariérového útesu, sestává z 6 ostrůvků s více než 1013 hektary chránněné krajiny. Lizard Island Resort, umístěný na největším ostrově, nabízí 24 soukromých pláží s bílým pískem a 40 luxusních vil a apartmánů.

Ukázat ceny

Hosté se na ostrov dostanou soukromým leteckým spojem z Cairns (1 hodina letu). Resort se nachází přímo na Velkém bariérovém útesu, takže nemusíte trávit hodiny cestou na lodi, abyste si mohli vychutnat zdejší úchvatný podmořský svět.

Výhled z terasy v soukromém ostrovním resortu Lizard Island Resort, Queensland, Austrálie

V resortu na vás čekají nejrůznější aktivity – v ceně pobytu je zahrnuto například šnorchlování, prozkoumávání moře na kajaku se skleněným dnem a poznávání přírody při procházce s průvodcem. Za poplatek na vás čekají neuvěřitelné zážitky v podobě nočního potápění, rybolovu či projížďka na lodi při západu slunce s lahví šampaňského. Pětihvězdičková kuchyně je dostupná v restauraci Salt Water, pokud ale hledáte jiný zážitek, zkuste piknik na soukromé láži.

Potřebujete si pořádně odpočinout od okolního světa? Pak jste tu správně – mobilní signál v tomto malém ráji nečekejte.


Romantické chvíle na „opuštěném“ ostrově

Večeře na pláži v soukromém ostrovním resortu Little Palm Island, Florida

Jediné rozhodnutí, které vás čeká v Little Palm Island Resort & Spa, je, zda dnes chcete šnorchlovat nebo jen tak lenošit u tyrkysového moře. Little Palm Island je součástí soustroví Florida Keys, kam se dostanete pouze člunem nebo hydroplánem. Resort se může pochlubit širokou škálou zařízení, od plaveckého bazénu přes přístav, butik a knihovnu až po překrásné pláže.

Ukázat ceny

Táborák na pláží v soukromém ostrovním resortu Little Palm Island, Florida - oheň

Ubytováni budete v bungalovech v plážovém stylu, které disponují pohodlným posezením, soukromou plošinou pro opalování, venkovní sprchou a výhledem na oceán. Navíc na vás bude čekat dalekohled a průvodce místním ptactvem. Oceněná restaurace The Dining Room byla vychvalována jak pro jídlo, tak výzdobu a servis. Nechcete se strojit a raději byste zůstali v županu? Nevadí, večeri vám donesou přímo do pokoje.

Žádné telefony ani televize, jen zábava a romantické chvíle! Vychutnejte si chutnou hostinu přímo u pláže, obklopeni pouze zapálenými tiki pochodněmi a hvězdnou oblohou.


Luxusní soukromý ostrov

The Brando | Francouzská Polynésie

Pláž s bazénem na soukromém ostrově The Brando, Francouzská Polynésie

Pokud vám přijde jméno hotelu, The Brando, povědomé, asi vás nepřekvapí skutečnost, že si atol Tetiaroa ve Francouzské Polynésii zamiloval známý herec Marlon Brando. Rozhodl se zde proto vybudovat resort šetrný k místní přírodě, nicméně luxusem oplývající. Nejprve však musel atol “odkoupit” od královské rodiny, která sem do té doby měla jako jediná přístup.

Ukázat ceny

Vila na soukromém ostrově The Brando, Francouzská Polynésie

Díky The Brando Resort se zde dnes můžete nechat rozmazlovat královským luxusem i vy – 35 soukromých vil 50 kilometrů severně od Tahity nabízí vnitřní i venkovní posezení, královskou postel, venkovní vanu či soukromý bazén. Celý ostrov je obklopen průzračně čistou vodou s bohatým podmořským životem včetně želv či rejnoka manty.


Probouzejte se s výhledem na ráj

Pangulasian Island Resort | El Nido, Filipíny

Výhled s terasy s bazénem v soukromém ostrovním resortu Pangalusian Island Resort, El Nido, Filipíny

Ostrov Pangulasian, neboli “ostrov slunce”, se nachází kousek od pobřeží známého filipínského ostrova Palawan. Zažijete zde jak dechberoucí východy slunce, tak i romantické západy slunce – ideálně přímo z bazénu na terase.

Ukázat ceny

Ložnice s postelí s nebesy v soukromém ostrovním resortu Pangalusian Island Resort, El Nido, Filipíny

Vybrat si můžete ze 42 luxusních vilek, z nichž 8 se nachází patnáct metrů nad zemí s výhledem na tyrkysové moře a další přímo u 750 metrů dlouhé pláže. K šesti z nich patří také soukromé, 22 metrů dlouhé, bazény. Palawan je rájem pro potápěče a hosté si mohou po dni plném šnorchlování odpočinout při tradiční filipínské masáži Hilot. 


Soukromý ostrov – soukromý bazén

Koupelna, ložnice a terasa večer ve vile v soukromém ostrovním resortu Beachcomber Sainte Anne Island, Seychely

Hotel ze skupiny Beachcomber, Sainte Anne Resort Spa, se nachází na Seychelách, pouhých 10 minut jízdy lodí od Mahé, a to na soukromém ostrově v Indickém oceánu. Resort se pyšní 87 vilami, z nichž 29 nabízí také soukromý bazén. Ostrov je obklopen národním mořským parkem Sv. Anny s panenskou přírodou, při šnorchlování zde proto snadno narazíte třeba na mořské želvy.

Ukázat ceny

Vila se soukromým bazénem v hotelu Beachcomber Sainte Anne Island, Seychely

Romantické procházky vám umožní celkem 1,5 km dlouhé pláže a nebo se vydejte na průzkum ostrova po jedné z vyznačených tras do úchvatné přírody.