Romantický víkend v přírodě: hotely do 2 hodin od Prahy

Lucie,

Utečte ruchu velkoměsta se svou drahou polovičkou!

Podívejte se na 7 hotelů v okruhu do 2 hodin jízdy z centra Prahy, které jsou ideální pro romantické chvíle ve dvou, navíc uprostřed úchvatné přírody. Ten nejbližší je pod Karlštejnem na břehu Berounky.

Nechte se rozmazlovat v zámeckých lázních, svým chuťovým buňkám dopřejte gastronomický zážitek doplněný o kvalitní víno za svitu svíček a po procházce kouzelnou krajinou či zámeckým parkem se odeberte do plátky růží vyzdobeného pokoje s láhví vychlazeného sektu a postelí s nebesy.


7) Wellness Hotel Diamant, Hluboká nad Vltavou

Romanticky vyzdobený pokoj v hotelu Wellness Diamant v Hluboká nad Vltavou

Chcete si užít nejen jeden druhého, ale ještě k tomu protáhnout tělo? Jestli vás baví například golf, tento hotel v srdci jižních Čech (a ani ne 2 hodiny od Prahy) je umístěn hned vedle 18jamkového hřiště, kde jsou dostupné také lekce pro začátečníky. Milovníkům přírody a kultury doporučujeme procházku v zahradách romantického zámku Hluboká nebo okolo rybníků v okolí.

Zkontrolovat ceny

Koupel pro dva v hotelu Wellness Diamant v Hluboká nad Vltavou

Síly můžete načerpejte v hotelovém wellness centru v relaxačním bazénu či solné jeskyni. Po dni plném prozkoumávání okolních krás si dopřejte Kneippovu vodoléčebnou proceduru pro prokrvení dolních končetin.


6) Zlatá Lípa, Děčín

Postel s nebesi v hotelu Zlatá Lípa v Děčíně

V kouzelné krajině Českosaského Švýcarska se v klidné části Děčína, na místě bývalého loveckého zámečku, nachází rodinný hotel Česká Lípa. Je vybaven vším, co si pro víkendový odpočinek ve dvou budete přát: luxusní pokoje s dřevěným nábytkem v zámeckém stylu, wi-fi, velké parkoviště, restaurace a vinný sklep. Plus 360 metrů čtverečních čisté relaxace – to je wellness centrum ve stylu buddhismu ZEN.

Zkontrolovat ceny

Vířivka pro dva v hotelu Zlatá Lípa v Děčíně

A jak zde strávit perfektní romantický víkend? Ubytujte se v pokoji Princess Suite s postelí s nebesy, projděte se po okolních čarovných lesích a večer využijte speciální nabídku „Blue Lagoon” – celé wellness centrum bude jen vaše! Bazén, whirlpool i sauna a k tomu láhev vychlazeného Bohemia Sektu s ovocem, intimní svit svíček a romantická hudba jako kulisa.


5) Hotel Podhrad, Hluboká nad Vltavou

Postel s nebesy v hotelu Podhrad v Hluboká nad Vltavou

Kam jinam zajet se svou drahou polovičkou, než-li do jednoho z nejromantičtějších koutů jižních Čech? V klidném prostředí přímo pod zámkem Hluboká se skrývá čtyřhvězdičkový hotel Podhrad, kde si v rámci pobytu můžete na hodinu zajít také do relaxačního centra s vířivou vanou, infrasaunou a bazénem. Skvělý gastronomický zážitek umocní velký výběr z kvalitních českých i zahraničních vín.

Zkontrolovat ceny

Sauna v hotelu Podhrad v Hluboká nad Vltavou

Romantický balíček zaručí, že na pobyt zde jen tak nezapomenete. Po welcome drinku na vás bude čekat plátky růží ozdobené luxuxní apartmá a láhev sektu. Večer zakončete u čtyřchodového menu za svitu svíček. A znáte něco romantičtějšího než projížďku kočárem taženým koňmi?


4) Chateau Herálec, Herálec

Budova zámeckého hotelu Chateau Horálec

Stačí jen něco málo přes hodinu jízdy autem z Prahy, abyste se ocitli v romantickém zámku uprostřed téměř nedotčené přírody české Vysočiny. Boutique hotel Chateau Herálec je obklopen anglickým parkem z 18. století i hlubokými lesy a rozkvetlými loukami, které jen umocňují romantickou atmosféru.

Zkontrolovat ceny

Vnitřní bazén v hotelu Chateau Horálec

Přeneste se do dávných dob a hodujte v síních pod klenbami, nechte se hýčkat v zámeckém wellness luxusní přírodní kosmetikou nebo se oddejte diskrétnímu odpočinku ve vířivce v zámecké věži.


3) Romantický Hotel Mlýn Karlštejn, Karlštejn

The best room for her pokoj v hotelu Romantický Mlýn Karlštejn

Na břehu Berounky, pouhých 25 km od Prahy, uprostřed chráněné krajinné oblasti Český kras čeká na milovníky přírody hotel Mlýn. Na terase s výhledem na řeku a obklopeni zelení si vychutnejte oběd ve stylové rybí restauraci s denně čerstvými sladkovodními rybami. Odpoledne se vydejte na hrad Karlštejn či třeba jen tak na procházku po okolních lesích.

Zkontrolovat ceny

Podzimní okolí hotelu Romantický Mlýn Karlštejn

Pro romantické chvíle ve dvou si zamluvte pokoj „The best room for her“ nebo „The best room for him“, kde na vás bude čekat také volně stojící vana. Tak na co ještě čekáte, z Prahy je to sem co by kamenem dohodil!


2) Chateau Liblice, Liblice

Pohled na hotel Chateau Liblice při západu slunce od jezera

Barokní zámek Liblice se nachází u Mělníka pouhých 45 minut autem z Prahy. Nedílnou součástí areálu je zámecká zahrada i přírodní rezervace s naučnou stezkou, kde si můžete odpočinout. Po dlouhém týdnu si zde během víkendu dopřejte relaxační pobyt ve dvou v zámeckém wellness centru.

Zkontrolovat ceny

Romanticky vybavený pokoj v Chateau Liblice

Ráno si nechte přinést snídani do pokoje, odpoledne se projděte po zámecké zahradě a místo obědu si tam dejte romantický piknik v trávě. A kdyby náhodou pršelo, uchylte se do vířivky a dopřejte si masáž či bylinný zábal.


1) Chateau Mcely Spa Hotel & Forest Retreat, Mcely

Vířivka a masážní lehátko s plátky růží v hotelu Chateau Mcely Spa Hotel & Forest Retreat, Mcely

Chateau Mcely je zámecký eco-chic hotel v malebné vesnicče Mcely necelou hodinu jízdy z Prahy. Je obklopen lesy a v pětihektarovém anglickém parku si můžete dopřát aktivní odpočinek v podobě kriketu, pétanque či badmintonu. Začněte den procházkou lesem, dočtěte zajímavou knížku v lehátku u biotopického jezírka a po obědě si dopřejte přírodní bylinnou aromaterapii s čistě přírodní kosmetikou.

Zkontrolovat ceny

Postel s nebesy s plátky růží v hotelu Chateau Mcely Spa Hotel & Forest Retreat, Mcely

Gastronomický zážitek je zaručen v místní vyhlášené restauraci, která vaří z nejkvalitnějších surovin od místních dodavatelů. Večer, než se přesunete do soukromí luxusního pokoje, zakončete v sauně a venkovní vířivce.