Odpočinkový víkend v přírodě: hotely do 2 hodin od Prahy

Lucie,

Chcete si o víkendu odpočinout? Myslíme opravdu odpočinout. Žádné uklízení, praní, vaření ani drobné opravy domácnosti… Zasloužíte si přece alespoň jeden víkend, během kterého se můžete věnovat jen sobě a relaxovat. Utečte od starostí všedního dne!

Nemusíte utíkat daleko – podívejte se na 7 hotelů v okruhu do 2 hodin jízdy z centra Prahy, které jsou ideální pro relaxaci, navíc uprostřed úchvatné přírody. Ten nejbližší je pod Karlštejnem na břehu Berounky.

Nechte se rozmazlovat v zámeckých lázních, svým chuťovým buňkám dopřejte gastronomický zážitek doplněný o kvalitní víno a po procházce kouzelnou krajinou či zámeckým parkem se odeberte do útulného pokoje.

Romantický tip: Vezměte s sebou svého partnera a užijte si nejen odpočinkový víkend v přírodě, ale také jeden druhého.

 

Tip 2: Nechte svého partnera doma a opravdu jen relaxujte – třeba ve vířivce v hotelových lázních.


Odpočinkový víkend se zámeckou kulisou

★★★★★ Wellness Hotel Diamant | Hluboká nad Vltavou

Chcete si o víkendu odpočinout? A co aktivní odpočinek? Jestli vás baví například golf, tento hotel v srdci jižních Čech (a ani ne 2 hodiny od Prahy) je umístěn hned vedle 18jamkového hřiště, kde jsou dostupné také lekce pro začátečníky. Milovníkům přírody a kultury doporučujeme procházku v zahradách romantického zámku Hluboká nebo okolo rybníků v okolí.

Síly můžete načerpat v hotelovém wellness centru v relaxačním bazénu či solné jeskyni. Po dni plném prozkoumávání okolních krás si dopřejte Kneippovu vodoléčebnou proceduru pro prokrvení dolních končetin.

Ukázat ceny

Víkendová relaxace v Českosaském Švýcarsku

★★★★ Zlatá Lípa | Děčín

V kouzelné krajině Českosaského Švýcarska se v klidné části Děčína, na místě bývalého loveckého zámečku, nachází rodinný hotel Česká Lípa. Je vybaven vším, co si pro víkendový odpočinek budete přát: luxusní pokoje s dřevěným nábytkem v zámeckém stylu, wi-fi, velké parkoviště, restaurace a vinný sklep. Plus 360 metrů čtverečních čisté relaxace – to je wellness centrum ve stylu buddhismu ZEN.

Odpočinkový víkend vám zajisít příjemný personál, kvalitní domácí jídla v hotelové restauraci a výborná vína. V hotelové vinárně probíhají degustační i gurmánské večery, během kterých si můžete vychutnat například kvalitní francouzská vína a sýry. Bojíte-li se o svou linii, vyražte na procházku po okolí. Nedaleko, v centru města, můžete prozkoumávat zámek Děčín a 14 km od hotelu najdete známou Pravčickou bránu.

Ukázat ceny

Romantický tip: Jak zde strávit perfektní romantický víkend? Ubytujte se v pokoji Princess Suite s postelí s nebesy, projděte se po okolních čarovných lesích a večer využijte speciální nabídku „Blue Lagoon” – celé wellness centrum bude jen vaše! Bazén, whirlpool i sauna a k tomu láhev vychlazeného Bohemia Sektu s ovocem, intimní svit svíček a romantická hudba jako kulisa.


Romantika i relaxace v jižních Čechách

★★★★ Hotel Podhrad | Hluboká nad Vltavou

Chcete o víkendu odpočívat, ale nechcete nechávat svou drahou polovičku doma? Zajeďte si do jednoho z nejromantičtějších koutů jižních Čech. V klidném prostředí přímo pod zámkem Hluboká se skrývá čtyřhvězdičkový hotel Podhrad, kde si v rámci pobytu můžete na hodinu zajít také do relaxačního centra s vířivou vanou, infrasaunou a bazénem. Skvělý gastronomický zážitek umocní velký výběr z kvalitních českých i zahraničních vín.

Romantický balíček zaručí, že na pobyt zde jen tak nezapomenete. Po welcome drinku na vás bude čekat plátky růží ozdobené luxusní apartmá a láhev sektu. Večer zakončete u čtyřchodového menu za svitu svíček. A znáte něco romantičtějšího než projížďku kočárem taženým koňmi?

Ukázat ceny

Relax o víkendu: toulejte se nedotčenou přírodou Vysočiny

★★★★★ Chateau Herálec | Herálec

Stačí jen něco málo přes hodinu jízdy autem z Prahy, abyste se ocitli v romantickém zámku uprostřed téměř nedotčené přírody české Vysočiny. Boutique hotel Chateau Herálec je obklopen anglickým parkem z 18. století i hlubokými lesy a rozkvetlými loukami, které jen umocňují romantickou atmosféru.

Přeneste se do dávných dob a hodujte v síních pod klenbami, nechte se hýčkat v zámeckém wellness luxusní přírodní kosmetikou nebo se schovejte v zámecké věži. Ne, nemyslíme tím, abyste zde snad čekali na prince. Ve věži najdete něco lepšího – vířivku pro dokonalý odpočinek.

Ukázat ceny

Romantický tip: Pokud se sem vydáte na víkend ve dvou, vířivka v zámecké věži je perfektním místem pro diskrétní odpočinek.


Odpočinkový víkend pod Karlštejnem

★★★★ Romantický hotel Mlýn Karlštejn | Karlštejn

Na břehu Berounky, pouhých 25 km od Prahy, uprostřed chráněné krajinné oblasti Český kras, čeká na milovníky přírody hotel Mlýn. Na terase s výhledem na řeku a obklopeni zelení si vychutnejte oběd ve stylové rybí restauraci s denně čerstvými sladkovodními rybami. Odpoledne se vydejte na hrad Karlštejn či třeba jen tak na procházku po okolních lesích. To vše je prostě perfektní kombinace pro vyčištění hlavy.

Tak na co ještě čekáte, z Prahy je to sem co by kamenem dohodil! Dobrou zprávu máme pro ty, kdo neradi cestují autem – pohodlně se sem dostanete i vlakem. Přímý spoj jede z hlavního nádraží, za 40 minut budete ve vesnici a odtud je to jen 15 minut pěšky.

Ukázat ceny

Romantický tip: Pro romantické chvíle ve dvou si zamluvte pokoj „The best room for her“ nebo „The best room for him“, kde na vás bude čekat také volně stojící vana.


Víkendová relaxace v zámeckém wellness centrum

★★★★ Chateau Liblice | Liblice

Barokní zámek Liblice se nachází u Mělníka pouhých 45 minut autem z Prahy. Nedílnou součástí areálu je zámecká zahrada i přírodní rezervace s naučnou stezkou, kde si můžete odpočinout. Po dlouhém týdnu si zde během víkendu dopřejte relaxační pobyt v zámeckém wellness centru.

Ráno si nechte přinést snídani do pokoje, odpoledne se projděte po zámecké zahradě a místo obědu si tam dejte romantický piknik v trávě. A kdyby náhodou pršelo, uchylte se do vířivky a dopřejte si masáž či bylinný zábal.

Ukázat ceny

Odpočinkový víkend v luxusním eco-chic hotelu s venkovní vířivkou

★★★★★ Chateau Mcely Spa Hotel & Forest Retreat | Mcely

Chateau Mcely je zámecký eco-chic hotel v malebné vesničce Mcely necelou hodinu jízdy z Prahy. Je obklopen lesy a v pětihektarovém anglickém parku si můžete dopřát aktivní odpočinek v podobě kriketu, pétanque či badmintonu. Začněte den procházkou lesem, dočtěte zajímavou knížku v lehátku u biotopického jezírka a po obědě si dopřejte přírodní bylinnou aromaterapii s čistě přírodní kosmetikou.

Gastronomický zážitek je zaručen v místní vyhlášené restauraci, která vaří z nejkvalitnějších surovin od místních dodavatelů. Večer, než se přesunete do soukromí luxusního pokoje, zakončete v sauně a venkovní vířivce.

Ukázat ceny

Chcete si víkend užít s partnerem? Co třeba romantický víkend v Berlíně? Nebo chcete zkusit něco trochu „ostřejšího“? Pak právě pro vás máme inspiraci v podobě sexy hotelů ve stylu 50 odstínů.