Miluji tě, Paříži: hotel v centru pod 3 000 Kč

Lucie,

 

Paříž je jedno z měst, kam se každý rád vrací, přestože pobyty ve fascinujícím hlavním městě Francie patří k těm nejnákladnějším na světě. Najít hotel dostatečně blízko centra za slušnou cenu je takřka nemožné. Tedy pokud se nespolehnete na trivago.

Zkusili jsme to za vás a našli 10 hotelů v centru města za cenu nepřekračující 3 000 Kč za osobu a noc. Pečlivě jsme vybrali hotely, které poskytují veškeré pohodlí pro skvělou dovolenou, a přitom vás jejich ceny nezruinují. Díky poloze v blízkosti centra si stihnete vychutnat všechna lákadla Paříže za pouhých pár dní. Pro začátek tu máme…


1) Hotel Istria St Germain Paris

Observatoire (XIV. obvod), Paříž

Pokoj Hotel Istria St Germain Paris v Paříži

Přiznáváme bez mučení, že nám tenhle hotel padl do oka, protože se jmenuje podle našeho oblíbeného chorvatského regionu. Jakmile jsme si však dohledali jeho přesnou polohu, bylo nám jasné, že jsme nesáhli vedle. Hotel Istria St Germain Paris je na Montparnassu. Leží mezi hřbitovem a zeleným rájem Lucemburské zahrady, prakticky na dohled od Latinské čtvrti.

Porovnat ceny

Lobby v Hotelu Istria St Germain Paris v Paříži

V bezprostřední blízkosti najdete pobočku Galeries Lafayette i muzeum současného umění Fondation Cartier a stanice metra Raspail je od hotelu vzdálena jen 100 m, takže do města se dostanete během okamžiku. Poslední renovace pokojů i veřejných prostor hotelu proběhla jen před pár lety.


2) Kyriad Hotel Paris Bercy Village

Gobelins (XIII. obvod), Paříž

Restaurace v hotelu Kyriad Paris Bercy Village v Příži

Pokud do Paříže zavítáte jen na pár dní a potřebujete jednoduchý a praktický hotel, doporučujeme vám Kyriad Hotel Paris Bercy Village. Toto tříhvězdičkové zařízení se nachází ve čtvrti Bercy, jejíž obchodní část plná butiků, barů a restaurací se nazývá Bercy Village.

Porovnat ceny

Restaurace v hotelu Kyriad Paris Bercy Village v Příži

Hned za rohem leží stanice metra Cour Saint-Émilion, odkud se do středu města dopravíte během několika minut. Chcete-li věnovat den průzkumu nejbližšího okolí, najdete v něm park de Bercy, letní kino a multifunkční halu AccorHotels Arena, která každoročně hostí řadu sportovních a kulturních akcí.


3) Hotel Maxim Folies

Opéra (IX. obvod), Paříž

Pokoj v hotelu Maxim Folies v Paříži

Není pochyb, že tento hotel je v samotném centru Paříže – jen pár minut od Opery a obchodního domu Galeries Lafayette. Do Louvru to budete mít sotva 25 minut procházkovým tempem. Tato čtvrť má perfektní dostupnost autobusy a metrem a nedaleko od hotelu najdete i zastávku turistického vyhlídkového autobusu. (Pro ty, kdo chtějí vidět hlavní pamětihodnosti, ale nedostává se jim času.)

Porovnat ceny

lobby v hotelu Maxim Folies v Paříži

Moderní hotel Maxim Folies působí velmi mladistvým dojmem a jeho zařízení hýří pestrými barvami. Je vhodný pro všechny typy hostů. Bohatá snídaně se podává v příjemném prostředí, abyste občerstveni a dobře naladěni mohli vyrazit do nového dne.


4) Hotel Libertel Montmartre Opéra

Opéra (IX. obvod), Paříž

Světlý pokoj v Libertel Montmartre Opéra v Paříži

Tento hotel najdete v jedné z nejčastěji navštěvovaných čtvrtí Paříže, nedaleko baziliky Sacré-Coeur a proslulého kabaretu Moulin Rouge. Za pár minut dojdete na metro nebo autobus. Jestliže do Paříže přijíždíte vlakem (třeba z letiště Charlese de Gaulla), mohlo by vás zajímat, že příměsstská železnice (RER) a železniční stanice Gare du Nord je vzdálena jen 10 minut metrem.

Porovnat ceny

Restaurace v Libertel Montmartre Opéra v Paříži

Hotel disponuje 52 čerstvě zrekonstruovanými pokoji s moderním designem. Z bohaté snídaňové nabídky místních dobrot si vybere opravdu každý a o víkendu si je můžete vychutnávat až do 11:00. Pokoje jsou vybaveny konvicemi na přípravu čaje a kávy, takže si po rušném dni ve víru velkoměsta můžete odpočinout u dobrého šálku.


5) Hotel Libertel Gare de l’Est Français

Entrepôt (X. obvod), Paříž

Pokoj v hotelu Libertel Gare de l’Est Français v Paříži

Co do dopravní dostupnosti nemá tento hotel konkurenci. Nachází se přímo u hlavního vchodu nádraží Gare de l’Est a jen 500 metrů od Gare du Nord, takže příjezd vlakem bude doslova hračka.

Porovnat ceny

Restaurace v hotelu Libertel Gare de l’Est Français v Paříži

Poblíž hotelu Libertel Gare de l’Est Français staví několik linek metra, které vás stejně jako příměstská železnice RER a městské autobusy během chvilky dopraví přímo do srdce Paříže. Před několika lety prošel hotel rekonstrukcí a od té doby se pyšní moderním pestrobarevným nábytkem a vynikajícími službami zákazníkům.


6) Hotel Blc Design

Popincourt (XI. obvod), Paříž

Pokoj v Blc Design v Paříži

Současný styl, moderní design a trendy atmosféra. Z tohoto hotelu už za 15 minut dojdete na náměstí Bastille nebo na proslulý hřbitov Père Lachaise, kde se spolu s mnoha dalšími návštěvníky můžete zastavit u hrobu zpěváka Jima Morrisona.

Porovnat ceny

Snídaňový bufet v Blc Design v Paříži

Pokoje jsou prostorné a otevřené a hosté si mohou vybrat mezi okny do dvora, balkónem do ulice nebo úžasným výhledem na pařížské střechy. Místní personál je zdvořilý a skvěle vyškolený: určitě neprohloupíte, požádáte-li o tip na zajímavý výlet nebo doporučení návštěvy některé z méně známých pamětihodností.


7) Hotel Vacances Bleues Provinces Opéra

Entrepôt (X. obvod), Paříž

Pokoj v hotelu Vacances Bleues Provinces Opéra v Paříži

Oproti předchozím zařízením na našem seznamu má tento hotel určité je ne sais quoi („nevím co“). Možná to má co dělat se všemi těmi divadly v okolí. Hotelový bar má památkový status a jeho secesní zařízení vypadá dodnes stejně skvěle, jako když bylo zbrusu nové v roce 1925. Jestliže si pro svůj pobyt vyberete Vacances Bleues Provinces Opéra, obklopí vás takřka autentická atmosféra meziválečné Paříže, protože mnohé kusy nábytku jsou bezmála sto let staré.

Porovnat ceny

Lobby a restaurace v hotelu Vacances Bleues Provinces Opéra v Paříži

Několik stanic metra v okolí znamená, že se z hotelu snadno dostanete na kterékoli místo v celém městě. Nejbližší stanicí je Bonne Nouvelle, kam dojdete pěšky za necelé tři minuty.


8) Hotel Des Écrivains

Gobelins (XIII. obvod), Paříž

Lobby s růžovým křeslem v hotelu Des Écrivains v Paříži

Jak už naznačuje název („spisovatelé“), tento nově zrekonstruovaný a modernizovaný hotel najdete v literární čtvrti. Procházky po ulicích Latinské čtvrti a Les Gobelins dodávaly inspiraci bezpočtu slavných postav literární historie. Hotel des Écrivains slouží jako ideální základna pro výpravy po celé Paříži, protože leží kousíček od náměstí Place d’Italie, na němž se sbíhá hned několik linek veřejné dopravy.

Porovnat ceny

Restaurace v hotelu Des Écrivains v Paříži

Má exkluzivní nábytek v přírodních barvách, kterému dodávají šmrnc fuchsiové detaily.


9) Belambra City Hôtel Magendie

Gobelins (XIII. obvod), Paříž

Pokoj v hotelu Belambra City Hôtel Magendie v Paříži

Pokud se ubytujete v tomto dvouhvězdičkovém hotýlku v centru Paříže, budete mít na dosah katakomby, observatoř i známý hřbitov Montparnasse – to vše za krátkou, patnácti až dvacetiminutovou procházku. Kromě toho leží hotel Belambra City přímo uprostřed oblasti Rive Gauche (levý břeh Seiny), kde je nespočet příležitostí ochutnat tradiční francouzské lahůdky.

Porovnat ceny

Restaurace v hotelu Belambra City Hôtel Magendie v Paříži

Nedávno byla dokončena rekonstrukce hotelu v moderním minimalistickém stylu, po níž hotel získal své současné teplé barevné schéma. Nyní v něm najdete veškeré pohodlí k odpočinku po celodenních toulkách po Paříži.


10) Hotel Standard Design

Popincourt (XI. obvod), Paříž

Pokoj v hotelu Standard Design v Paříži

Hotel Standard Design stojí kousek od Place de la Bastille. Pouhých 15 minut odtud v překrásné čtvrti Marais najdete Picassovo muzeum.

Porovnat ceny

Restaurace v hotelu Standard Design v Paříži

Tento tříhvězdičkový hotel poskytuje hostům veškeré pohodlí domova, abyste si mohli svou dovolenou v hotelu i mimo něj skutečně užít. Na příjemných světlých pokojích se každodenně provádí úklid. Za snídani se – podobně jako ve většině pařížských hotelů – připlácí, ale výběr možností opravdu stojí za to: švédský stůl, pokojová služba nebo jen rychlá kontinentální snídaně – káva, ovocný fresh a croissant.