10 + 1 last minute destinace v Evropě pro poslední letní párty

Redakce,

Tento článek je pro všechny milovníky párty, nočního života a super zábavy. Vždycky je co oslavovat a teď je na řadě LÉTO! To už pomalu ale jistě končí, ale ještě máte šanci si ho trochu prodloužit – last minute. A jak lépe se s ním rozloučit než pořádnou párty v letním stylu? Tedy slunce, moře, vychlazené drinky a taneční hudba, která dokáže roztančit každého.

Ukážeme vám deset plus jedno místo v Evropě, kde si ještě můžete užít teploty okolo 25° C a protančit se až k východu slunce: ať už v rytmu elektronické hudby v Chorvatsku nebo beatu na Mallorce. Po protančené noci si jistě budete chtít trochu odpočinout (abyste si mohli užít další noc naplno), nejlépe v levném, ale pohodlném ubytování nedaleko.


Letní párty na Mallorce

Playa de Palma, Mallorca – Španělsko

Párty v Megaparku na Mallorce

Oslavy v Megaparku (c) Megapark

Nejen na Ibize můžete zažít párty až do ranních hodin. Na sousední Mallorce to v noci také žije! Nádherná šesti kilometrová pláž Playa de Palma, která se rozprostírá od C´an Pastilla až po S´Arenal, je od promenády s bary, diskotékami a restauracemi oddělena jen úzkým pásem palem.

Večery jsou zde rušné – milovníci nočního života si to zde zamilují. Po protančené noci se můžete těšit i na konci září na příjemných 25 stupňů a užít si radovánek ve vlnách 22° C teplého Středozemního moře.

Ukázat hotely

Rušný noční život v Portugalsku

Albufeira – Portugalsko

Pláž v Albufeira, Algavre, PortugalskoPláž v Albufeira (c) Turismo de Madeira

V Portugalsku, asi 40 km od letiště ve Faro, leží malá rybářská vesnička Albufeira. Její část zvaná “Strip” připomíná svým rušným nočním životem Las Vegas. Bary, restaurace, obchody, tetovací studia a diskotéky najdete na Avenida Francisco Sá Carneiro, hlavní ulici zábavy, kde se slaví pod širým nebem do brzkých ranních hodin. Během dne se zajděte podívat do horní části města, kde v bílých domcích mezi pomerančovníky a citronovníky žijí místní obyvatelé. Spodní část města pulsuje životem – právě její neonové nápisy jsou tím, co jí dává nádech města hříchu.

Nejznámější club Albufeiry, Kiss Club, je odsud co by kamenem dohodil. Pokud se chcete zajít podívat na pláž (a kdo by nechtěl, když dokonce i v říjnu tu má moře příjemných 21 stupňů), dostanete se tam buďto tunelem nebo výtahem.

Ukázat hotely

Plážové bary u Jaderského moře

Makarska – Chorvatsko

Pláž v Makarske

Pláž v Makarske (c) Tourist Association of Makarska City

Mezi Dubrovníkem a Splitem se na chorvatském pobřeží nachází město Makarska, nejznámější středisko v Dalmácii. Odpoledne se návštěvníci přesouvají ze své osušky na vyhřáté pláži k prvnímu studenému drinku do některého z plážových barů, například do Beach Bar Buba. Na zdejší terase popíjí víno pod slunečníky z bambusu s výhledem na přístav.

Během večerů zkouší na zdejším trhu místní likéry předtím, než se nechají zlákat bohatým nočním životem. Rána pak tráví procházkami po promenádě vedoucí podél přístavu, kde posnídají v jedné z četných kaváren s výhledem na Jaderské moře.

Ukázat hotely

Chorvatský párty ostrov

Novalja, Pag – Chorvatsko

Foam párty v Kalypso, Novalia - Pag

Pěnová párty v Kalypso (c) Kalypso

Pokud milujete párty, není pro vás asi chorvatský ostrov Pag žádnou velkou novinkou. Ale víte, že hlavním centrem zábavy na pátém největším ostrově na Jadranu je Novalja? Na místních písečných a oblázkových plážích vystavují svá těla hřejivým paprskům slunce nejen “plážoví povaleči”, ale také po zábavě lačnící skupiny zejména mladých studentů.

Známá pláž Zrće se nachází necelé 4 kilometry od centra města, kam se pohodlně dopravíte kyvadlovou dopravou. Tady si od brzkého odpoledne užijete velkou párty přímo pod širým nebem – na pláži se nachází několik klubů s bazénky, kam lákají milovníky taneční a elektro hudby známí dýdžejové. Pokud se chcete cítit jako hollywoodská hvězda, pak zkuste párty na lodi!

Ukázat hotely

Letní párty s elektro hudbou

Mamaia – Rumunsko

Pláž v Mamaia (c) Rumänisches Touristenamt Wien

Pláž v Mamaia (c) Rumänisches Touristenamt Wien

Největší a nejstarší rumunské lázeňské město na břehu Černého moře, Mamaia, se nachází na tři kilometry dlouhém a 300 metrů širokém cípu. Je známé pro své široké pláže s jemným pískem, který je z jedné strany omýván Černým mořem a z druhé vodami jezera Siutghiol.

Bohatý noční život se na takzvané Ibize východní Evropy soustřeďuje v severní části města, kde se z místních klubů často line elektro hudba. Během dne se projděte po promenádě a vychutnejte si výhled z místní plážové lanovky.

Ukázat hotely

Letní teploty, moře a párty

Gümbet – Turecko

Pláž – Festung Bodrum (c) Go to turkey

Pláž – Festung Bodrum (c) Go to turkey

Jen 2 kilometry od známého tureckého pobřežního města Bodrum najdete na břehu Egejského moře letovisko Gümbet. Ten je díky temperamentnímu nočnímu životu magnetem pro mladé lidi. Jak nedaleko pláže, tak i přímo na pláži, se pořádají večírky a v barech pak taneční párty až do ranních hodin.

Ve Skyline Disco si vychutnejte jak hudbu a skvělé koktejly, tak výhled na střechy místních bělostných domečků a na pláž. Za dne je z pobřeží vidět jak hrad svatého Petra, tak řecký ostrov Kos.

Ukázat hotely

Protančete se k východu slunce

Playa d´ en Bossa, Ibiza – Španělsko

Techno DJ Carl Cox v klubu Space Ibiza (c) Space Ibiza - Manel Gimen

Techno DJ Carl Cox v klubu Space Ibiza (c) Space Ibiza – Manel Gimen

Na jihu ostrova, napůl cesty mezi letištěm a městem Ibiza/Eivissa leží Playa d´en Bossa, nejdelší pláž na Ibize. Tuto nejrušnější pláž lemuje bezpočet barů, kaváren a diskoték a činí z ní tak ideální místo pro všechny, kdo nemohou žít bez zábavy a tance. Během dne si vychutnejte ovoce a lehké jídlo v pohodlí plážových lehátek pod bílými slunečníky s výhledem na Středozemní moře.

V noci se pak ve světově proslulých klubech protančete v rytmu udávaném uznávanými DJs až do východu slunce. Pokud vám zbydou síly, pak tu čekají také párty čluny či sportovní a zábavní aktivity – od windsurfingu a jízdy na vodních lyžích až po aquapark.

Ukázat hotely

Co třeba „pěnová“ foam párty?

Lloret de Mar – Španělsko

Diskotéka St. Trop (c) Lloret Turisme na Makarske

Diskotéka St. Trop (c) Lloret Turisme

V Katalánii se na pobřeží Costa Brava nachází bývalá rybářská vesnička Lloret de Mar. Během letních nocí sem do jednoho z přes sta místních barů a diskoték zavítá okolo 150 tisíc návštěvníků. Není třeba brát si mapu, stačí následovat dav lidí a zanedlouho uvidíte pestrobarevné nápisy lákající do příjemných a útulných barů či největších klubů ve městě. Například v Disco Tropics se můžete ponořit do pěny během foam párty či protančit noc na hudbu mixovanou známými DJs.

Centrum zábavy najdete na Avinguda Just Marlés i Vilarrodona neboli “disko uličce”. Zde se totiž nachází všechny slavné místní diskotéky: Londoner, St. Trop, Revolution, Colossos a mnohé další.

Ukázat hotely

Letní párty na Maltě

Paceville, St. Julian´s – Malta

Pláž St. Julian´s (c) Rene Rossignaud, viewingmalta.com

Pláž St. Julian´s (c) Rene Rossignaud, viewingmalta.com

Západně od St. Julian´ s na Maltě leží Paceville, nočním životem proslulá oblast. Je doslova posetá bary, kluby, diskotékami a dalšími centry zábavy. Většina klubů nabízí vstup zdarma a slibuje zábavu až do ranních hodin. Jedním z největších krytých klubů je Sky Club, který s rozlohou 2000 m2 zvládne roztančit až 3 400 lidí.

Po protančené noci se ti, kdo se vrací do hotelu až s východem slunce, mohou kochat pohledem na moře poseté rybářskými loďkami vyrážejícími za úlovkem. Pro zchlazení se vydejte do Hypogea Hal Saflieni, posvátného podzemního prostoru, který patří na seznam světového děditctví UNESCO.

Ukázat hotely

Moře, sluneční paprsky a hudba

Slunečné Pobřeží – Bulharsko

Párty u bazénu (c) Megapark Dolphin

Párty u bazénu (c) Megapark Dolphin

Na břehu Černého moře mezi městy Varna a Burgas najdete Slunečné Pobřeží, které je největším bulharským pobřežním letoviskem. Za své jméno vděčí místnímu příjemnému podnebí – čeká tu na vás jasné nebe, vyšší teploty a teplé moře, a to dokonce i v září. To tu teplota vody dosahuje příjemných 22°C.

Slunečné Pobřeží má obě ingredience, které pořádná párty musí prostě mít: uvolněnou atmosféru přímo na břehu moře a pulzující noční život. V noci lákají k tanci kluby a diskotéky u promenády, přes den se vydejte za zábavou i zchlazením do aquaparku. Osm kilometrů dlouhá a 150 metrů široká pláž s postupným vstupem do moře nabízí řadu aktivit, od šlapadel po skútry, a také plážové bary.

Ukázat hotely

A co se skrývá pod + 1?

Corfu Beer Festival, Arillas – Korfu

Corfu Beer Festival, Korfu

Smaradový ostrov Korfu není jen oblíbenou turistickou destinací, ale také místem, kde se již tradičně pořádá pivní festival. Letošní rok je však výjimečný! Proč? Protože “partnerem” festivalu je Česká republika.

Takže všichni, kdo se chtějí bavit ve středomořském klimatu u moře a navíc si vychutnávat nejen české pivo, ať si zapíší termín 27. září – 1. října 2017 do svých kalendářů. K ochutnání bude samozřejmě také místní korfské pivo. Že byste jeli? Tak si o tom přečtětě více zde.