Hotely v Římě s nejkrásnější střešní vyhlídkou

Redakce,

Všichni čas od času zatoužíme zažít prázdniny v Římě a kde jinde získat nejlepší výhled na Věčné město než právě z jeho střech? Našli jsme pro vás ty nejkrásnější střešní zahrady, restaurace, bary a bazény, kde se budete cítit jako sám císař.

Chcete snídat s výhledem na Koloseum? Vyhutnávat si to nejlepší, co nabízí italská kuchyně, s pohledem na zapadajícím sluncem ozářené střechy Věčného města? Pokud chcete vidět Vatikán, ale davy lidí už vás nelákají, proč ho neobdivovat shora přímo z hotelové terasy?

A co třeba soukromá vířivka na terase, či jsou-li teploty dostatečně vysoké, zaplavte si s výhledem na Řím. Rozlučte se s městem stylově – na střešní terase s drinkem v ruce.


Západ slunce nad věčným městem

★★★★ Mecenate Palace

Střešní terasa s výhledem na Řím v hotelu Mecenate Palace

Střešní zahrada hotelu Mecenate Palace je ideální pro večeře při svíčkách na čerstvém vzduchu a nabízí 360stupňový panoramatický výhled na Věčné město. Restaurace Terrazza dei Papi podává středomořskou a regionální kuchyni. Pokud byste si raději dali drink, můžete při západu slunce popíjet koktejl ve Sky Baru.

Ukázat ceny

Budova se nachází v historickém centru Říma a luxusní pokoje v horních patrech nabízejí výhled na baziliku Panny Marie Sněžné. Pokoje jsou navrženy v klasickém stylu, ale zároveň mají pohodlné moderní vybavení.


Střešní bazén s výhledem

★★★★★ Boscolo Exedra Roma

Střešní bazén s výhledem v hotelu Exedra-Roma Boscolo v Římě

Hotel Boscolo se nachází na nádherném náměstí Piazza della Repubblica mezi Diokleciánovými lázněmi a kostelem Panny Marie, andělů a mučedníků, který navrhnul Michelangelo. Představte si, jak relaxujete ve střešním bazénu a přitom obdivujete úžasnou architekturu okolních budov.

Ukázat ceny

Hotel nabízí spoustu dobře vybavených pokojů a apartmá s luxusním nábytkem, smyslem pro detail na každém kroku a svatým grálem hotelových pokojů – bezplatnou wi-fi. Prezidentské apartmá je dokonalou ukázkou luxusu díky úchvatné mramorové koupelně, fascinujícím uměleckým dílům a prostorné vířivce, na kterou dohlédnete z obývacího pokoje.


Unikátní pohled na Vatikán

★★★★ Atlante Star

Střešní restaurace v hotelu Atlante Star s pohledem na Řím

Střešní zahradu hotelu Atlante s výhledem na Vatikán byste si neměli nechat ujít. Střešní terasa je rozdělena do tří zahrad – restaurace Les Etoiles, kavárny La Terrazza Paradiso, která je obklopena čerstvými bylinkami, a zahrady Place du Soleil s úžasným výhledem na Řím – ideální místo pro svatby a společenské akce.

Ukázat ceny

Ubytovat se můžete v hotelu Atlante Star nebo Atlante Garden, které jsou zhruba blok od sebe. Oba jsou cenově dostupné a zároveň nabízejí luxusní a moderní vybavení.


Chutná italská kuchyně okořeněná pohledem na město

★★★★★ Sofitel Rome Villa Borghese

Vyhlídka z restaurace v hotelu Sofitel Roma Villa Borghese v Římě

Střešní restaurace hotelu Villa Borghese La Terrasse Cuisine nabízí nádherný výhled a zároveň ochutnávku té nejlepší italské kuchyně. Podává se zde italská kuchyně ovlivněná Francií, takže si můžete pochutnat na organickém rizotu a jako dezert si dopřát lahodné makronky.

Ukázat ceny

Tento pětihvězdičkový hotel se vyznačuje útulným interiérem, stylovou architekturou a uvolněnou atmosférou, která kontrastuje s ruchem okolního města. Prostředí této historické budovy z 90. let 19. století se také objevilo ve známém filmu Frederica Felliniho Sladký život z roku 1960.


Objednal si někdo koktejl s výhledem na Řím?

★★★★★ Radisson Blu

Výhled v hotelu Radisson Blu v Římě

Třpytivý střešní bazén hotelu Radisson Blu v Římě je jedním z nejkrásnějších skrytých klenotů ve městě. Dopřejte si pohodu pod italským sluncem a studený nápoj z baru nebo si před velkým obědem dejte pár temp v bazénu.

Ukázat ceny

Pokud chcete relaxovat ještě víc, zamiřte do wellness centra, kde můžete využít finskou saunu, vířivku nebo parní lázeň. Také si můžete zarezervovat povzbuzující masáž nebo obličejovou kúru podle typu pleti.


Vířivka na terase pro opravdovou romantiku

★★★★★ The First Luxury Art Hotel

Výhled z hotelu The First Luxury Art Hotel Rome v Římě

Tento stylový butikový hotel s osobitým designem a úžasnými uměleckými díly nabízí luxusní zážitek, který jen tak nenajdete. Hotelový střešní bar s dřevěnou podlahou a romanticky prostřenými stoly je zosobněním nenuceného půvabu. Můžete si zde odpočinout u sklenky vína a užívat si výhled.

Ukázat ceny

Jacuzzi Suite je dokonalou volbou, pokud si chcete dopřát trochu luxusu. Na soukromé terase s velkou vířivkou a lehátky můžete relaxovat a zároveň si užívat slunce i výhled na Řím.


Netradiční pohled na střechy Říma

★★★★ Hotel Forum

Noční pohled na město z hotelu Forum v Římě

Snídaně, obědy i večeře jsou servírovány na střeše tohoto nádherného čtyřhvězdičkového hotelu. Můžete si pochutnat na místních surovinách a množství mezinárodních pokrmů včetně vegetariánských, takže si každý přijde na své.

Ukázat ceny

Pobyt v jednom z 80 pokojů vám umožní vychutnávat rušnou atmosféru města a užívat si pocit, že se nacházíte ve středu dění. Každý pokoj je vkusně vyzdoben v italském stylu a výhled na římské ulice poskytují velká okna z 18. století.


Snídaně s výhledem na Koloseum

★★★★★ Palazzo Manfredi

Výhled na Kolosseum z hotelu Palazzo Manfredi v Římě

Hotel Palazzo Manfredi se střešní restaurací s výhledem na Koloseum je prosycený historií. Například v roce 1937 byla jen pár metrů od jeho vchodu objevena antická škola pro výcvik gladiátorů. Restaurace Aroma získala michelinskou hvězdu a je rájem pro milovníky jídla – rozhodně jako dezert ochutnejte kokosovou kouli s meruňkovým srdcem na bílé čokoládě.

Ukázat ceny

Pokud zůstáváte v tomto velkolepém hotelu, proč nevyrazit ven a neprojít si Řím pěšky? Hotel nabízí osobního trenéra, který rád poradí a dá vám fitness tipy. Navíc hned naproti přes ulici v Oppian Hill Parku je mnoho joggingových tras – takže opravdu neexistuje žádná výmluva, abyste upustili od svého fitness režimu.


Zaujal vás některý z hotelů? Znáte nějaký další s ještě lepším výhledem? Napište nám do komentářů.