Hotely v Římě pro každý typ návštěvníka

Lucie,

Ciao Roma! Protože na trivagu najdete více než 10 000 římských hotelů, může být hledání hotelu v Římě stejné jako pěší přesun přes město – vyčerpávající a nekonečné. Na každém rohu čekají fascinující pozůstatky starodávných budov a ať už jdete po stopách gladiátorů, nakupujete, dokud jste schopni udržet tašky, nebo se na Španělských schodech snažíte ukočírovat tající gelato, Řím vám učaruje.

Vybrali jsme několik hotelů pro každý typ dovolené v Římě. Vyberete si, ať už přijíždíte s celou rodinou, partnerem nebo v jakékoli jiné sestavě a bez ohledu na to, co od této oblíbené mezinárodní destinace očekáváte.

Kdy byste měli Řím navštívit?

Výlet do Říma vás nemusí zruinovat: naše data ukazují, že nejlevnější měsíc pro rezervaci hotelu v Římě je únor, kdy se průměrná cena za noc pohybuje kolem 2 100 Kč. Naopak nejdražším a nejrušnějším měsícem na návštěvu Říma je září, kdy se průměrná cena za noc vyšplhá až k 3 660 Kč a objem vyhledávání této destinace se zvýší.


Poprvé v Římě? V tomto hotelu vám poradí

HOTEL RELAIS GIULIA

Postel s nebesy v levném hotelu Relais Giulia v Římě

Příruční zavazadla s sebou vláčíte již od výstupu z letadla a máte pocit, že už je to celá věčnost. Římské metro vás nedopraví všude, takže s mapou v ruce bloudíte ulicemi a snažíte se najít svůj hotel. Zabočíte do ulice s kočičími hlavami a úlevně si vydechnete. Je to tu absolutně římské, tak jak jste si město před svou první návštěvou představovali. V dálce slyšíte kostelní zvony a už jste zahlédli i restauraci, která na vás volá jménem. Nebo naopak jméno té restaurace křičí váš žaludek?

Při pobytu v Relais Giulia zahlédnete minimalistické pozůstatky římské renesance. Po hladkém vyřízení příjezdu s pomocí přívětivých pracovníků, kteří vás vřele přivítali a poskytli vám spoustu informací pro váš pobyt, se vydáte do svého pokoje – č. 9 ze 13. Zde na vás čeká postel s nebesy a stopy starobylých fresek. Když si zujete tenisky, kamenná podlaha příjemně chladí vaše rozpálené nohy. Po otevření oken dokořán pokojem prostoupí světlo a tlumené zvuky doléhající z vnitřního dvora.

Probudíte se dříve než obvykle a zazvoníte na zaměstnance, aby vám přinesli kontinentální snídani přímo do pokoje. Další ráno si snídaňový bufet pro změnu vychutnáte na útulném dvoře. Městem se můžete procházet pěšky, protože to máte prakticky všude blízko, a tak jen odškrtáváte jednotlivé památky a ochutnáváte to nejlepší italské jídlo, jaké si lze představit. Odjíždíte s pocitem naplnění – všechno od hotelu přes pozůstatky starobylých paláců až po gelato, které jste si dali každé odpoledne, bylo vynikající a vy už se začínáte těšit, až vás v Relais Giulia za pár let zase přivítají.

Ukázat ceny

Ubytování ideální pro rodiny s nižším rozpočtem

B&B GLI ARTISTI

 

Kuchyňka v levném penzionu pro rodiny Gli Artisti v Římě

Přijeli jste do Říma vybaveni přebalovací taškou, plyšovými zvířaty a dětskými dekami. V Římě je sice dopoledne, ale vy máte po probdělé noci a ranním letu pocit, že je podvečer. Naštěstí jste si rezervovali hotel, ve kterém z vás všechno spadne, jakmile odhodíte zavazadla na krásnou dřevěnou podlahu. Myslíme si, že penzion Gli Artisti, který od uživatelů trivaga obdržel hodnocení 93/100, je pro rodinu s dětmi ideálním místem pro ubytování v Římě.

Ve žlutém pokoji s vlastním vchodem budete mít soukromí a zároveň prostornou základnu, ze které můžete plánovat své dobytí Říma. Tento útulný penzion uspokojí i spořivé návštěvníky a nachází se 100 metrů od stanice metra Ottaviano, ze které se dá dostat na hlavní stanici Termini, a jen 10 minut od krás Vatikánu. Pro osobnější zážitek ve Věčném městě si můžete přímo od majitelů nechat doporučit, na co se v Římě zajít podívat, jak se po něm pohybovat a kde se dobře najíst. Pokoje nabízejí zdarma Wi-Fi a klimatizaci a ráno můžete začít chutnou snídaní ve sdílené kuchyni, kde najdete i oblíbenou lahůdku všech dětí (a mlsných dospělých): Nutellu!

Ukázat ceny

Hotel nedaleko historických památek

LA MAISON D’ART LUXURY SUITE

Terasa hotelu La Maison D´Art Luxury Suite nedaleko památek v Římě

Se zazvoněním budíku se probouzíte ve sluncem zalitém pokoji. Je půl desáté ráno a první den vaší dovolené v Římě. Normálně by vám nic nezabránilo buzení odložit a ještě se zachumlat do peřiny, ale představa, že byste zmeškali snídani, která v hotelu Maison D’Art končí v 10:00, je nemyslitelná. Místní italská snídaně, především vynikající dvojité espresso, jsou společně s uměleckými díly visícími na zdech hotelu dostatečnou inspirací k tomu, abyste byli v 10:30 připraveni k odchodu a svěží jako citronové gelato.

Proč se ubytovat v Maison D’Art? Přijeli jste do Říma, takže vás očividně zajímá kultura a historie. Díky umístění hotelu přímo v historickém centru Říma nebudete vědět, co si vyfotit dříve: Pantheon, náměstí Navona nebo náměstí Campo de Fiori? Jen pár kroků vás dělí od náměstí Venezia, Španělských schodů, Kolosea a čtvrti Trastevere. V pokojích hotelu Maison naleznete dlážděnou podlahu, klimatizaci a obří okna s historickými okenicemi. Budete zde mít pocit, že vaše prázdniny v Římě jsou skutečný římský zážitek každým coulem.

Ukázat ceny

Designový hotel pro náročné

HOTEL G-ROUGH

Pokoj pro dva v designovém hotelu G-Rough v Římě

Přiletěli jste do Říma se svým kufrem Rimowa a hned vás vyzvedl objednaný Uber. Hotel jste si zarezervovali měsíce dopředu po prohledání celého Instagramu ve snaze najít dokonalé ubytování v Římě. Řidič vás přiveze na náměstí Navona, kde vstoupíte do hotelu G-Rough. Vaše obavy, zda bude hotel splňovat vaše vysoké standardy ohledně designu a estetiky, zcela zmizí, když vaše oči spočinou na pětipatrové budově z 16. století. Zdi a dřevěné trámy jsou hrubé a působí nedokončeným dojmem, což kontrastuje s uhlazeným a moderním vybavením, jehož většinu mají na svědomí nejpřednější italští návrháři z 20. století – naleznete tu například židle od Gia Pontiho a lampy od Joa Colomba. S úlevou si oddechnete – tady se vám bude líbit.

 

Zdejší heslo zní netradičně „vyrobeno v Itálii“. Registrace proběhne na baru s odpoledním šálkem espressa a seznámíte se se svým „lifestylovým sluhou“, který vám může dát tipy na skryté zajímavosti z pohledu Římana a méně známá muzea a paláce v rámci prohlídky „nekonvenční zážitky“. Jste trochu nekonvenční, takže návštěvu Kolosea rádi vyměníte za asistenci při výrobě zakázkové kožené brašny nebo projíždění bezejmenných postranních uliček na Vespě. Večer budete relaxovat na baru se skleničkou Campari Spritz, nasávat atmosféru a cítit se zcela italsky. A když budete z Říma nakonec odjíždět, budete mít pocit, že jste získali přesně takový zážitek, jaký jste chtěli, vytvořený pro člověka s tím nejvytříbenějším vkusem.

Ukázat ceny

Kam vzít celou rodinu?

HOTEL APOLLO

Terasa v hotelu Apollo pro rodiny v Římě

Vaše veselá rodinná dovolená začíná vypadat stejně excentricky jako ve filmu Bláznivá dovolená v Evropě, a to jste se zatím dostali jenom k taxíkům na letišti. „Přitáhli“ jste s sebou své dospívající děti, protože jste chtěli, aby si více vážily společně tráveného času, ale vypadá to bledě. Přijeli jste k hotelu Apollo a děti se s očima přilepenýma k obrazovkám telefonů šourají dovnitř a zároveň se snaží, aby je nikdo nezahlédl ve společnosti rodičů. Existuje na ně nějaký trik?

Existuje. Váš nádherný hotel na mládež zapůsobí svými stropy s dřevěnými trámy, elegantními balkony (vaše dospívající dcera sní o tom, že ji později bude nějaký mladý Ital zpívat serenádu – radši na ni dávejte pozor) a terasou na střeše, která si žádá vytáhnutí selfie tyče. Můžete děti pustit, aby se procházely mezi fontánou di Trevi a Koloseem, které se nacházejí nedaleko. Navíc budete přesně vědět, kde jsou, protože (k jejich znechucení) sdílíte útulný rodinný pokoj, a všichni si každé ráno vychutnáte bezplatnou italskou snídani na kryté střešní terase. Společně. Žádné rozdělené stoly. Hodně štěstí.

Ukázat ceny

Chcete romantiku bez davů turistů?

HOTEL CASTELLO DELLA CASTELLUCCIA

Postel s nebesy v romantickém hotelu Castello della Castelluccia v Římě

Celou cestu letadlem jste skřípali zuby v očekávání ulic Říma plných turistů, hluku dopravy a hlasitého celonočního pokřikování pod vašimi okny. Všechny důležité památky jste viděli už před zhruba třiceti lety – jednou s batohem, jednou sami a jednou se svým dlouholetým partnerem. Pokaždé jste Řím opouštěli vyčerpanější než při poslední návštěvě, ale v zájmu romantiky jste se rozhodli přijet znovu. Když se dostanete k hotelu za městem, čeká vás šok. Vzduch je zde svěží a čistý a jediným hlukem je šum listí.

Castello della Castelluccia vás srdečně vítá. Tento kouzelný kout Říma s historií sahající až do 10. století vyzrál do krásy díky starožitnému nábytku, uměleckým dílům z 16. století a věži z 12. století, která vypadá, jako by ji sotva dostavěli. Každý z 23 pokojů je zcela jedinečný. V některých jsou postele s nebesy z 18. století, mramorové koupelny a majestátní krby a všechny jsou pojmenovány po aristokratických rodinách, které hrad v minulosti vlastnily.

Za vaším oknem se nachází italský venkov a pokud byste se chtěli podívat do města, kyvadlová doprava vás několikrát denně může vzít k nejbližší stanici metra vzdálené necelých 7 km. Můžete si zde v klidu a dle chuti užívat to nejlepší z Itálie včetně hotelové restaurace, která podává místní pokrmy s umbrijskou tradicí. Určitě požádejte o rezervaci – restaurace Locanda della Castelluccia, která své návštěvníky obsluhuje v místnosti ve středověkém stylu, je skvěle hodnocená a často plná. V blízkém okolí se nachází také golfové hřiště a samotný hrad má vlastní turecké lázně, wellness centrum a bazén.

Ukázat ceny

Hotel pro milovníky luxusu

HOTEL PALAZZO MANFREDI

Vzdušný pokoj v luxusním hotelu Palazzo Manfredi v Římě

Pro vás se žádné kodrcání hromadnou dopravou z letiště a zpět nekoná: šarmantní Ital Simone vás vyzvedne hned u terminálu a odveze vás do Palazzo Manfredi limuzínou. Historie tohoto luxusního hotelu je opravdu pestrá: hned u dveří hotelu se kdysi nacházela obří škola pro gladiátory, kterou odkryli v 60. letech. Budova, ve které se Palazzo Manfredi nachází, je původně vila ze 17. století, v 18. století byla přestavěna na loveckou chatu a nakonec znovu ožila jako luxusní hotel.

Její designové prvky odrážejí historii města. Honosné mramorové sloupy odkazují na antiku, na místních postelích by se nestyděli spát ani králové z barokní éry a moderní technologie sem přinášejí budoucnost. Každý pokoj je vyzdoben jedinečnou tapetou a pečlivě vybíranými polštáři.

Na recepci můžete požádat o rezervaci střešní terasy s výhledem na Koloseum, kromě kterého si zde budete moci vychutnat i veškeré jídlo podávané v restauraci Aroma. Začněte tradičně a dejte si antipasti (předkrm) a primi piatti (těstoviny), než se přesunete k hlavním chodům. Pokud se stravujete bezlepkově, nebojte se, že by vás Itálie zklamala – Aroma nabízí bezlepkové menu. Díky pokrmům, jako je šafránové risotto s dušeným hovězím masem nebo pečené ústřice s fenyklovou omáčkou a mátovými artyčoky, se nemusíte bát, že vás zradí váš zdravý úsudek a objednáte si jídlo, které byste neměli jíst. Přidejte k tomu sklenku vína a neuvěřitelný výhled a váš italský zážitek je v Palazzo kompletní.

Ukázat ceny

Autentický zážitek pro byznysmeny

HOTEL TREE CHARME

Pokoj pro byznysmeny v hotelu Tree Charme v Římě

Jedete do Říma na schůzku s obchodními partnery, ale prodloužili jste si pobyt – kdo ví, kdy se sem zase podíváte. Díky svému zavazadlu Vocier s obleky dokonale vyskládanými vedle polo košilí přijíždíte téměř bez poskvrnky – jste klidný a rozvážný host a totéž očekáváte od svého hotelu. Zatímco jiní podnikatelé by si mohli vybrat pohodlí na letišti a být spokojeni s běžným, světově známým hotelem, vy toužíte také po pohledu na kopule kostelů a ránech v kouzelné atmosféře Říma. Váš pokoj v hotelu Tree Charme vám to umožní.

Tento hotel, který se nachází u řeky Tibery, je typickou římskou budovou z 20. století vybavenou nábytkem ve stylu Art Deco a klidným, úhledným a rozvážným designem. Tree Charme se nachází v okouzlující čtvrti Trastevere plné malých barů, obchůdků a kaváren, kde vám neprodají cappuccino po 22. hodině (to je v Itálii svatokrádež!). Před svou důležitou schůzkou si po probuzení dáte vynikající snídani podávanou na stinné terase. Večer si můžete jít prohlédnout všechny klasické zajímavosti Říma nebo zůstat v Trastevere a užít si místní večírky. Pak už si jenom dáte drink na dobrou noc v hostinci za rohem a můžete jít v klidu spát do svého pokoje zařízeného v retro stylu. I když budete ve městě jen pár dní, Tree Charme vám poskytne autentický místní zážitek.

Ukázat ceny
Úvodní fotografie: Fotolia, Sergey Borisov